Oblečky pro psy nejsou jen módní doplněk

Oblečky pro psy nejsou jen módní doplněk

Potřebují psi obleček? Otázka, kterou si v různých podobách pokládá většina pejskařů. Odpověď není přímočará. Připravili jsme pro vás jednoduchý přehled situací, ve kterých obleček doporučujeme. V článku najdete i informace o našich Non-stop oblečcích, abyste vybrali ten, který nejlépe sedne vašemu čtyřnožci a vašim společným aktivitám.

Kdy používat obleček?

 • V mrazivém počasí
 • V silném větru i v teplotách okolo 0°C
 • Během dlouhých nebo fyzicky náročných výletů v průběhu všech ročních období
 • Pro “domácí” psy i ve vyšších teplotách nad bodem mrazu
 • Pro štěňata a oslabené psy (po nemoci, operaci, pro staré psy, březí feny apod.)

Nebojte se psa obléct i během výkonu. Když je venku opravdová zima nemusíte mít strach z přehřátí. Naopak! Zabráníte tím nadměrným ztrátám hmotnosti, které během chladné a dlouhé tůry můžou dosáhnout až několika set gramů až kilogramů!

Během závodů psích spřežení je naprosto běžné použití oblečků i během jednotlivých etap.

Chladné a větrné počasí psy vyčerpává. Díky oblečku můžete být se psem venku mnohem déle a zimní radovánky si užívat plnými doušky.thumb_GOPR2157_1024

V čem dobře zvolený obleček vašemu psovi pomůže?

 • Bude se v zimě cítít dobře
 • Rychlejší regenerace
 • Nižší ztráty hmotnosti
 • Prevence syndromu mrtvého ocasu
 • Snížení rizika respiračních infekcí
 • Zahřátí svalů – vyšší výkon a nižší riziko jejich poškožení

Jaký obleček vybrat?

Důležité je, aby obleček zakrýval dokonale všechny velké svalové skupiny a kořen ocasu. Oceníte i jednoduché zapínání, snadnou údržbu a reflexní prvky pro lepší viditelnost. Pro psa je zase důležitá volnost pohybu.

Non-stop nabízí 3 různé oblečky, které pokrývají potřeby prakticky všech psů a všech typů outdoorových aktivit.

 

Nový Alpha Pro obleček do všech podmínek

Alpha Pro je náš nejnovější obleček. Vyrábíme ho pro všechny velikosti psů od délky zad 24 do 70 cm. V nabídce je navíc ve dvou barvách, modré a růžové, aby ani psí princezny nezůstaly zkrátka.

Alpha Pro obleček přichází s celou řadou vychytávek:IMG_1419-1600

 • Voděodolná membrána na povrchu
 • Bohatá tepelná izolace
 • Otvory pro připevnění postroje nebo vodítka pod oblečkem
 • Rychlé zapínání jednou přezkou
 • 3M reflexní prvky pro lepší viditelnost a bezpečí
 • Praktický transportní pytlík

Alpha Pro si poradí se všemi příchutěmi evropské zimy. Je bohatě izolovaný, takže ochrání vašeho čtyřnožce v tuhých mrazech. Je voděodolný, takže ani jarní plískanice a zimní oblevy vás nezastaví. Má vysoký límec, který můžete zapnout nebo nechat volný podle podmínek.

Standardem je použití 3M reflexních prvků, které dramaticky zvyšují viditelnost za tmy.

Alpha Pro je univerzální obleček do všech podmínek a díky svému střihu neomezuje psy v pohybu. Váš čtyřnohý parťák tak může mít obleček na sobě během celého výletu.

Pro milovníky jednoduchosti – Pro Warm

V nabídce stále zůstává obleček Pro Warm. Prodává se pouze v jedné barevné kombinaci (černo-modrá). Je o něco lehčí než Alpha Pro, ale na úkor toho nemá ochranu proti vodě. Další rozdíl mezi těmito univerzálními oblečky je jejich vnitřní povrch. Pro Warm je podšitý fleecem, kdežto letošní novinka Alpha Pro hebkým ripstopem (šusťák). Pro Warm je designově jednodušší obleček pro milovníky jednoduchých ale funkčních řešení. Stejně jako Alpha je dostupný ve všech velikostech od 24 do 70 cm (délka zad).pro_warm_2034.jpg

Testujeme nový ultra lehký obleček

Před začátkem letošní zimní sezóny jsme začali spolupracovat s jedním z nejlepších světových musherů, Dallasem Seaveym. Dallas žije na Aljašce a pravidelně se účastní legendárního Idatarodu a už 4x ho vyhrál. Slušnej oddíl :-)

Ve velmi plodné a přátelské spolupráci jsme s Dallasem vyvinuli nový high-end závodní obleček pro opravdové fajnšmekry.

Základem nového oblečku je funkční jednoduchý střih, který psům umožňuje pohyb v plném rozsahu předních i zadních končetin. Díky použití moderního izolačního materiálu Primaloft se nám podařilo snížit hmotnost nového oblečku na pouhých 120 g (ve velikosti S)! Díky tomu je obleček pro psy pohodlný a stává se jejich druhým přirozeným kožíškem.

Obleček je také extrémně skladný a v batohu vám nezabere skoro žádné místo. Ideální pro cestování a vícedenní tůry…

Nový Primaloft obleček nyní testují naši závodníci v čele s Dallasem Seaveym. Ten ho podrobí opravdové zkoušce dospělosti během letošního Iditarodu.

Postřehy našich závodníků pro nás budou cenným zdrojem informací a inspirace pro případné změny před sériovou výrobou tohoto oblečku. Do prodeje půjde na podzim 2017. Máme z něj opravdovou radost.

IMG_1494-1600IMG_1471-1600

Jednoduchá a funkční klasika

V nabídce stále zůstává originální Long distance obleček. Je to nejteplejší obleček v naší nabídce. Je určený pro psy, kteří jsou venku i tuhých mrazech, například při zimním táboření. Naši musheři ho používají na checkpointech, kde psi spí venku a při tom potřebují kvalitně regenerovat. Long distance je dostupný pouze pro větší psy ve velikostech S, M, L a XL.

long_distance_jacket_2.jpg

Pokud si nevíte rady s výběrem oblečku můžete nám kdykoliv zavolat, napsat nebo nechat zprávu na Facebooku. Jak se říká v Norsku: God tur! – Hezký výlet!